Zahraničí

Čínská policie rozehnala svatbu, 14letou nevěstu chtěli provdat za milión

Čínská policie rozehnala svatbu, 14letou nevěstu chtěli provdat za milión
Zdroj: Profimedia.cz

Na neobvyklý telefonát rychle zareagovali policisté v severní Číně. Volala 14letá dívka, kterou rodiče chtěli proti její vůli provdat za částku 40 tisíc dolarů, což je v přepočtu téměř milión korun. Strážci zákona svatbu rozehnali, rodiče museli věno vrátit.

Policisté zasahovali v domě ženicha s příjmením Lee v zemědělské provincii Ning-sia poté, co je dívenka informovala, že je nucena k nezákonnému sňatku proti své vůli. Informovala o tom v pátek televize CNN.

Policie svatbu utnula. Věno ve výši 40 tisíc dolarů museli rodiče vrátit. Ukázalo se, že už si za něj nakoupili zlaté šperky. Rodiče ženicha, jehož věk úřady neuvedly, zas museli propustit nevěstu.

Nucení nezletilých k sňatku či zásnubám čínské zákony zakazují. Zákonný věk pro svatbu je u mužů 22 a u žen 20 let. Za porušení zákona však není stanoven konkrétní trest. Oficiálně má každý právo vybrat si svůj protějšek bez nátlaku.

Související obsah

​Svazky dospívajících byly v Číně obvyklé za feudalismu, lze se nimi však setkat dodnes. Zvláště v chudých venkovských oblastech, jako je Ning-sia. V praxi to probíhá tak, že rodiče uspořádají svatební hostinu, čímž je okolí se sňatkem srozuměno a uznává ho. Oficiálně se pár zaregistruje na úřadu až poté, co dosáhne plnoletosti. Důvodem všeho je často spěch ženicha a jeho rodičů kvůli výraznému nedostatku dívek na vdávání. V Číně je o 35 miliónů více mužů než žen.

Místní úřady se "rychlým" a "chytrým" policejním zásahem pochlubily na sociální síti WeChat. Poté, co se strhla bouřlivá diskuse, příspěvek smazaly.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz