Zahraničí

Skandál pro britskou královskou rodinu. Na chatě Alžběty II. trávil čas pedofil

Skandál pro britskou královskou rodinu. Na chatě Alžběty II. trávil čas pedofil
Zdroj: Profimedia

Finančník Jeffrey Epstein a jeho přítelkyně Ghislaine Maxwellová trávili čas na chtě u královny Alžběty II. Vyplývá to z fotografie, která se na veřejnost dostala tento týden při soudu s Maxwellovou. Ta je obviněná z toho, že obchodovala s dětmi a nutila je k prostituci. Epstein se v roce 2019 krátce po vzetí do vazby za podobné zločiny zabil.

Na veřejnost se dostala podezřelá fotka finančníka Jeffreyho Epsteina a jeho přítelkyně Ghislaine Maxwellové. Sedí na ní totiž před chatou ve Skotsku, která patří královně Alžbětě II., uvedl časopis People.

Fotografie má pocházet z roku 1999, kdy měl pár být na návštěvě u prince Andrewa. Ten už kvůli kontaktům s Epsteinem odešel před třemi lety z veřejného života. Chata má být na pozemku u hradu Balmoral.

Snímek vydalo americké ministerstvo spravedlnosti. Má dokázat to, jak blízcí si Maxwellová a Epstein byli.

Související obsah

Finančník Jeffrey Epstein byl v roce 2008 odsouzen za sexuální zneužívání dětí. Měl v něm ale pokračovat i po odpykání trestu, proto ho v roce 2019 znovu zatkli. Následně se za záhadných okolností zabil v cele předběžného zadržení.

Epsteinovu partnerku Ghislaine Maxwellovou teď soudí v New Yorku. Při zločinech totiž měla svému příteli napomáhat a shánět pro něj nezletilé dívky. Obvinění Maxwellová odmítá.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz