Zahraničí

V Baltu se srazily lodě: Z moře se ozývaly výkřiky, záchranáři ale nikoho nenašli

V Baltském moři se srazily dvě nákladní lodě. Jedna z lodí se převrátila a začíná se potápět. Záchranáři slyšeli výkřiky z vody, ale zatím nikoho nenašli. Usilovně pátrají po nejméně dvou osobách, protože není jasné, kolik lidí bylo na palubě.

Dvě nákladní lodě se v pondělí ráno srazily mezi švédským městem Ystad a dánským ostrovem Bornholm, potvrdil pro BBC mluvčí švédské námořní správy (SMA) Jonas Franzen. Jedna z lodí je dánská, ta nevezla žádný náklad. Druhá loď je britská, a protože není poškozená, pomáhá s hledáním pohřešovaných. 

V půl čtvrté ráno tamního času SMA přijala nouzové volání a vyslala záchranný tým k nehodě. Ze studené vody se ozývaly výkřiky, proto se hned spustilo pátrání po přeživších. "Je velká tma a zima. Voda má pouhé 4 stupně Celsia a venkovní teplota je 6 stupňů Celsia," dodal Franzen. 

Související obsah

​Není jasné, kolik lidí bylo v době srážky na palubě. Podle mluvčího byla na lodi nejméně dvoučlenná posádka. "Zatím jsme nikoho nenašli," řekl Franzen. Dále uvedl, že v pátrání pomáhají potápěči a švédská pobřežní stráž. Dánové k nehodě vyslali záchranný člun a vrtulník. Vyšetřování ukáže, proč k nehodě došlo. 

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz