Domácí

Zemřel herec z Pohádkáře Tomáš Kolomazník. Bylo mu pouhých 44 let

Ve věku 44 let zemřel po dlouhé nemoci herec Tomáš Kolomazník, který působil především na divadelní scéně. O jeho smrti informovalo Západočeské divadlo v Chebu, kde v minulosti účinkoval. Objevil se také na televizních obrazovkách. Diváci jej mohou znát z filmu Pohádkář nebo seriálů Rapl, Mordparta či Atentát.

Herec Tomáš Kolomazník podlehl dlouhé těžké nemoci v noci z neděle na pondělí, bylo mu 44 let. Zahrál si například ve filmu z roku 2014 Pohádkář, objevil se také v epizodách seriálů Atentát, Život na zámku, Rapl a Mordparta.

Jeho kariéra byla ale spjata především s divadlem. Po vystudování konzervatoře nastoupil do Východočeského divadla v Pardubicích, kde si zahrál například d'Artagnana ve Třech mušketýrech či Števa v Její pastorkyni.

Od roku 2010 působil v Západočeském divadle v Chebu, kde si mohli diváci vychutnat jeho talent v roli Göringa ve hře Doma u Hitlerů, Demetria ve Snu noci svatojánské, Alexandra Veršinina ve Třech sestrách nebo Shapiry ve stejnojmenné hře.

Související obsah

​Jeho angažmá zde skončilo po pěti letech, kdy odešel kvůli přetrvávajícím dlouhodobým zdravotním problémům. S chebským divadlem ale nadále spolupracoval jako host.

"Na jevišti stál naposledy letos v říjnu jako Kleant v Tartuffovi. Bude nám všem chybět nejen jako skvělý herec, ale především jako oblíbený kolega a kamarád. Předčasným odchodem Tomáše Kolomazníka ztratil divadelní svět nesmírně talentovaného a pracovitého herce proměnlivého výrazu s neobvyklým citem pro práci s veršem," vyjádřilo se chebské divadlo k hercově úmrtí.

ZEMŘEL TOMÁŠ KOLOMAZNÍK 🖤 S hlubokým zármutkem oznamujeme, že v noci na dnešek zemřel po dlouhé těžké nemoci herec TOMÁŠ...

Posted by Západočeské divadlo v Chebu on Monday, December 13, 2021

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz