Domácí

Změnu jízdních řádů provázely problémy. Katastrofální situace zůstává na Teplicku

Od neděle vstoupily v platnost nové jízdní řády. Na řadě míst to provázejí velké problémy, především v autobusové dopravě. Katastrofální situace přetrvává na Teplicku, kde nový dopravce obslužnost zatím nezvládá.

"Je to několik desítek spojů denně, které nejedou. K žádnému významnému zlepšení nedošlo. S dopravcem se jedná dál. Hrozí mu pokuty," uvedla mluvčí Ústeckého kraje Magdaléna Fraňková.

Dopravce má mnoho řidičů v karanténách, výpadky jsou i u školních autobusů. Na zastávkách zůstávají stát bezradné děti. Zlepšení prý přijde až od Nového roku.

Související obsah

Liberecký kraj se pustil do největší změny za posledních 10 let. Šoféři se poprvé učí odbavovat cestující na platebních systémech různých krajů. "Každý dopravce používá svůj vlastní strojek," vysvětlil mluvčí Korid LK Jan Maxa.

"Přechází se na modernější strojky. Je to trošku složitější," uvedl řidič autobusu Richard Balogh. Občas to drhne a někteří lidé kvůli chybnému odbavení zaplatili víc, než museli.

"Pokud by je řidič odbavil za nesprávnou cenu, my jim pomůžeme s reklamací," řekl předseda představenstva Korid LK Otto Pospíšil.

Drobné problémy se objevily na Českolipsku. "Nevyjely asi dva spoje. Ty prvotní problémy se v řádech hodin odstranily," řekl radní pro dopravu Libereckého kraje Jan Sviták (SLK).

Související obsah

Hořce dopadl letos postavený unikátní zdvižný most v Lužci nad Vltavou. Středočeský kraj totiž rozhodl, že vlaky po mostu jezdit nebudou. Z technické pýchy je tak ostuda za 200 milionů korun. Ještě vloni v prosinci kraj schválil plán, podle kterého vlaky měly jezdit a teď nejezdí. Chyba pana radního Boreckého, který opatření navrhl,“ sdělil Jindřich Berounský ze Svazu odborářů služeb a dopravy.

"Tuhle investici považuji za naprosté mrhání státních peněz. My jsme od počátku letošního roku upozorňovali, že na této trati s tím provozem nepočítáme," vysvětlil radní pro dopravu Středočeského kraje Petr Borecký (STAN).

Na většině tratí se v pondělí jezdilo načas. Větší zpoždění zažili cestující mezi Prahou a Hradcem Králové.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz