Zahraničí

Matka si všimla, že synovi nerostou zuby. Lékaři jí sdělili zdrcující diagnózu

Matka si všimla, že synovi nerostou zuby. Lékaři jí sdělili zdrcující diagnózu
Zdroj: Profimedia

Málokdo by u tohoto tříletého chlapečka plného života pojal podezření, že s ním něco není v pořádku. S britskou rodinou si ale osud krutě zahrál. Jejich vysněný potomek Myles totiž trpí vzácnou genetickou poruchou. Rodiče to zjistili, když chlapce nechali vyšetřit kvůli tomu, že mu nerostou zuby.

Myles je vysněný syn Georgie Hughesové a jejího manžela. O to bolestnější bylo, když se dozvěděli o vzácné vadě jejich syna. Ačkoliv Myles vypadá na první pohled jako naprosto zdravé dítě, trpí leukodystrofií. Ta ovlivňuje centrální nervový systém.

Rodiče to zjistili, když si všimli, že jejich synovi nenarostly všechny zuby a rozhodli se tedy navštívit lékaře, který jim pak sdělil smutnou diagnózu.

Související obsah

​Leukodystrofie je velmi vzácná porucha, na světě jí trpí asi jen 100 dětí a přímo ve Walesu byly zaznamenány jen tři případy. Jedním z jejích příznaků je právě menší množství zubů než u zdravého člověka. Dalším symptomem je pak špatná tvorba myelinu, který zabezpečuje izolaci nervových vláken. Třetím příznakem je pak oddálení puberty a tělesných změn. Léčba této vady neexistuje.

Lidé s touto vadou bohužel nemají vysokou šanci na přežití. Většina dětí se nedožije svých 10. narozenin. Předpokládá se, že stav malého Mylese se bude dále pouze zhoršovat, až bude odkázaný na každodenní péči.

Jeho rodiče synovu diagnózu ale berou statečně. "Budeme si muset dát pozor na několik věcí. Lidé s touto poruchou mají často problémy s polykáním. Lékaři nám již řekli, co nás čeká. Touto cestou bych chtěla zvýšit povědomí o této vzácné poruše a pomoct tak ostatním, kteří se dostanou do stejné situace," řekla Georgia Hughesová pro portál North Wales Live. Dodala rovněž, že Myles si zatím užívá života, je plný odhodlání a stále se směje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Krátká zpráva

Zeman zamítl vstup Čechů do ukrajinské armády

Prezident Miloš Zeman zamítl žádost 11 Čechů o vstup do ukrajinské armády. Důvodem pro zamítnutí byla zpráva ministerstva obrany, které prezidentovi nedoporučilo povolit těmto Čechům odchod. Zeman už dříve povolil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 Čechům. Zdůraznil však, že není možné udělit plošné povolení.

Krátká zpráva

Vznik nového stanového městečka

V Praze vznikne nové stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny s kapacitou pro 150 lidí. Vznik městečka naplánoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Městečko má vyrůst na zasíťovaném pozemku České pošty v Malešicích. První uprchlíci se tam budou stěhovat 31. května.

Píše se na Deník.cz