Domácí

Žena z Litoměřicka začala rodit během požáru. Emmě pomohli na svět i hasiči

Žena z Litoměřicka začala rodit během požáru. Emmě pomohli na svět i hasiči
Zdroj: Hasiči města Štětí

Netradiční výjezd mají za sebou hasiči ze Štětí. Ti v neděli vyráželi k požáru komína v rodinném domě. Během zásahu však majitelka, která byla v pokročilém stádiu těhotenství, začala rodit. Jednotka ženě pomohla, malá Emma se nakonec narodila v nemocnici.

Jednotka hasičů ze Štětí vyjížděla v neděli do místní části Radouň k požáru komína v rodinném domě. Během zásahu však majitelka, která byla v pokročilém stádiu těhotenství, začala mít velké bolesti.

"Na místě náš zdravotní bratr a člen zdravotnického týmu hasičů ze Štětí ve spolupráci s dalšími kolegy nejen ze Štětí, ale i Ústeckého kraje zahájil předlékařskou pomoc a během pár minut jsme věděli, že se jedná o porod s kontrakcemi co dvě minuty," popsali na facebooku hasiči ze Štětí.

Související obsah

Na místo hasiči přivolali také ústecké záchranáře. "Tím jsme se stali prvním článkem příchodu malé Emmy na svět, která byť se narodila předčasně, je velkou bojovnicí," uvedli hasiči. Malá Emma se nakonec narodila v nemocnici. 

"Záchranáři ženu vyšetřili a převezli do roudnické nemocnice, odkud později přišla zpráva, že se narodila malá a zdravá holčička," doplnil mluvčí záchranářů Prokop Voleník. Podle něj mohla začít žena předčasně rodit pravděpodobně kvůli stresu z požáru.

Novopečená maminka spolu s miminkem jsou v pořádku. "Mamince i Emmě přejeme hodně štěstí, zdraví a minimálně takovou bojovnost, jakou teď projevuje! Vítej mezi námi, Emmo," popřáli hasiči.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz