Domácí

Inspekce našla v autě ryby bez vody a další zboží. Přepravci hrozí pokuta až 50 milionů

Inspekce našla v autě ryby bez vody a další zboží. Přepravci hrozí pokuta až 50 milionů
Zdroj: Státní veterinární správa

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) spolu s policií odhalili nelegální distribuci rybích výrobků na území Prahy a dalších krajů. V jednom z aut bez mrazničky a chladicího zařízení našli nejen rozmražené rybí produkty, ale také živé ryby bez vody. Provozovateli hrozí pokuta až ve výši 50 milionů korun.

Veterináři varují, že přibývá případů, kdy je na sociálních sítích či některých inzertních portálech nabízen zdánlivě výhodný prodej potravin pochybného původu. "Celá akce byla uskutečněna na základě obdrženého podnětu upozorňujícího na podezřelé nabídky prodeje potravin na sociálních sítích," uvedl mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Majer.

Auto nemělo mrazicí ani chladicí zařízení a u mražených potravin prodejce nedodržel stanovené teploty pro jejich uchovávání, zboží navíc bylo už rozmražené. Zároveň přepravce neměl pro svou činnost registraci u SVS.

Související obsah

"Vůz přepravoval především uzené, solené a sušené rybí výrobky, které nebyly nijak označeny, nebylo tak možné zjistit datum použitelnosti či minimální trvanlivosti, produkty nebyly doprovázeny doklady o původu zboží," doplnil Majer.

Inspektoři zabavili 52 kilo zboží a nařídili likvidaci na náklady provozovatele. Protože veterináři v autě našli také živé ryby bez vody, předali případ Úřadu městské části Prahy 4. V této oblasti totiž vůz kontrolovali. Odborníci podezřívají provozovatele z týrání zvířat.

Přepravci nyní hrozí pokuta až ve výši 50 milionů korun. Státní veterinární správa lidem doporučuje, aby kupovali potraviny živočišného původu pouze u prověřených prodejců a při nákupu vždy vyžadovali informace o původu potravin a době jejich trvanlivosti.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz