Zahraničí

Pan Božský ze Sexu ve městě čelí nařčení ze znásilnění. Je to nesmysl, brání se

Pan Božský ze Sexu ve městě čelí nařčení ze znásilnění. Je to nesmysl, brání se
Zdroj: Profimedia

Herec Chris Noth, známý jako Pan Božský ze seriálu Sex ve městě, čelí obvinění ze sexuálního napadení dvou žen. Incidenty se měly stát v letech 2004 a 2015. Noth obvinění odmítl, podle svých slov žádnou hranici nepřekročil. Příběh zveřejnil magazín The Hollywood Reporter.

Dvě ženy s pseudonymy Zoe (44) a Lily (31) se před několika měsíci ozvaly magazínu The Hollywood Reporter, aby se svěřily se svými příběhy. Ženy se navzájem neznají a důvodem, proč se rozhodly s novináři mluvit, je pokračování seriálu Sex ve městě, které média a televize HBO v minulém půlroce hojně propagovaly. Právě pohled na Chrise Notha jim měl nepříjemné vzpomínky oživit.

Obě ženy totiž tvrdí, že je Noth sexuálně napadl. Jednu v roce 2004 a druhou v roce 2015. Noth obvinění obou žen odmítá. "Obvinění proti mně vznesená jednotlivci, se kterými jsem se setkal před lety, dokonce před desetiletími, jsou kategoricky nepravdivá. Tyto příběhy mohly být z doby před 30 lety, nebo 30 dny, ale ne vždy znamená ne. To je hranice, kterou jsem nepřekročil," uvedl Noth v prohlášení pro magazín, který zjistil, že policie herce nevyšetřuje.

Související obsah

Zoe měl Noth znásilnit v jeho bytě v Los Angeles v USA v roce 2004. Seznámila se s ním tak, že obchodoval se společností, kde pracovala. Po napadení vyhledala lékařskou pomoc, ale odmítla útočníka jmenovat. "Měla jsem stehy a přišli za mnou dva policisté. Neřekla jsem, kdo mi to udělal," vypověděla Zoe, která se podle svých slov bála, že by jí nikdo nevěřil a mohla by přijít o práci.

Nemocnice Cedars-Sinai, kde se žena nechala ošetřit, už tak staré záznamy neuchovává. V lednu 2006 pak vyhledala pomoc krizového centra pro znásilnění, což dané centrum magazínu The Hollywood Reporter potvrdilo.

Související obsah

Lily byla servírkou v jednom nočním klubu v New Yorku, kde se s Nothem v roce 2015 seznámila. Herec ji podle její výpovědi pozval na večeři a později do svého bytu. "Myslela jsem si, že budeme jen pít whisky a povídat si o jeho herecké kariéře. Zní to tak hloupě," řekla Lily magazínu.

Během jejich rozhovoru zmínila, že je vdaná a má děti. Noth se ji ale měl pořád pokoušet svádět se slovy, že monogamie není skutečná. Potom ji herec násilně donutil k sexu. Lily má vzpomínky po incidentu rozmazané, nepamatuje si, že hned potom volala kamarádce a všechno jí řekla. S Nothem si ještě vyměnila několik zpráv, kde se herec ujišťoval, jak si noc užila a Lily mu napsala, že se cítila trochu využitá. Pak už se nikdy nesetkali.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz