Zahraničí

Policie zveřejnila nové informace o smrti Petry S. Vražda to nebyla

Policie zveřejnila nové informace o smrti Petry S. Vražda to nebyla
Zdroj: Metropolitní policie

Londýnská metropolitní policie v pátek vyloučila, že by se Češka Petra S. stala obětí vraždy. Její tělo našli v neděli. Byla pohřešovaná dva týdny. Už dříve policisté upozorňovali, že nic vraždě nenasvědčuje.

Petra S. byla nalezena mrtvá 12. prosince v křoví v jednom z londýnských parků. Vyšetřování vyvolalo otázky, na které chtěli místní obyvatelé slyšet odpovědi. Podle stanice BBC londýnská policie informovala o tom, že Petra S. nebyla zavražděna.

Policie dále uvedla, že na případu spolupracuje s českou vládou, připravují se i podklady pro soudního lékaře.

V případu se podle BBC angažovala také labouristická poslankyně Harriet Harmanová, která vyzvala policii k poskytnutí informací.

Související obsah

Českou zdravotnici naposledy viděla 28. listopadu kolem deváté hodiny večer její kolegyně, která následně pět dní po jejím zmizení nahlásila případ na policii.

Muž, kterého zatkli strážníci minulý týden, byl až do dalšího vyšetřování propuštěn na kauci. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz