Zahraničí

Silný tajfun zpustošil Filipíny. Zemřelo přes 20 lidí

Filipíny zasáhl tajfun Rai. Ten si vyžádal nejméně 23 lidských životů. Více než 300 tisíc lidí záchranáři evakuovali poté, co se v pátek Rai dostal na filipínskou pevninu.

Poprvé tajfun udeřil na pevnině ve čtvrtek, kdy zasáhl turistický ostrov Siarga. Tehdy dosahoval vítr rychlosti až 195 kilometrů v hodině. Podle meteorologické stanice se v pátek rychlost větru snížila na 150 kilometrů za hodinu.

Více než 300 tisíc lidí však muselo opustit své domovy a plážová letoviska. Silný vichr strhával střechy domů, v mnoha oblastech zastavil také dodávky elektřiny. Podle tamních úřadů navíc při bouři zemřelo nejméně 23 lidí.

Související obsah

"Více než 18 tisíc příslušníků armády, policie, pobřežní stráže a hasičů se připojí k pátracím a záchranným akcím v nejhůře postižených regionech," citoval portál The Guardian mluvčího národní agentury pro katastrofy Marka Timbala.

Bouře zasáhla také oblíbenou turistickou destinaci Palawan. "Všechny budovy jsou poškozené. Vypadá to, jako kdyby na ně spadla bomba," popsali situaci tamní obyvatelé.

Letecké společnosti zrušily desítky letů a úřady zakázaly cestovat po moři i zemi. Obyvatelé byli navíc vyzváni, aby nechodili na pobřeží a do nízko položených vesnic.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz