Zahraničí

Bizarní vánoční tradice královské rodiny. Vyměňují si podivné dárky

Bizarní vánoční tradice královské rodiny. Vyměňují si podivné dárky
Zdroj: Profimedia

Britská královská rodina má jednu podivnou vánoční tradici. Navzájem si totiž její členové vyměňují "drzé" a žertovné dárky. Navíc podle nepsaného pravidla musí být i levné.

Královská rodina dodržuje na Vánoce řadu známých zvyků, ale i několik neobvyklých tradic. Některé z nich by se daly dokonce považovat za bizarní.

Tou méně zvláštní je, že rodina Alžběty II. rozbaluje dárky již na Štědrý večer, stejně jako je tomu v Česku nebo v německy mluvících zemích. Tím se liší od většiny obyvatel Velké Británie. Ti totiž své dárky rozbalují až 25. prosince ráno.

Související obsah

​Bizarní ale je, co členové královské rodiny pod stromečkem rozbalují. Mají totiž zvyk si vyměňovat "drzé" a žertovné dárky. Měly by být také levné. Princ Charles tak díky této tradici dostal například kožené prkýnko na toaletu. To mělo být prý od princezny Anny, Charlesovy sestry. Tradici neujde ani sama panovnice. Alžběta II. našla jednou pod stromečkem kšiltovku s nápisem "Není život mrcha?".

Drzý dárek připravila v minulých letech na panství Sandringham také Kate a byl pro prince Harryho. "Koluje příběh, že vévodkyně z Cambridge koupila princi Harrymu sadu s názvem ‘Vypěstuj si svou vlastní přítelkyni‘," řekl expert na královskou rodinu Russell Myers. To bylo v době, kdy Harry ještě nebyl s Meghan Markleovou a podle deníku Express neměl moc štěstí ve vztazích.

Další zvláštní tradicí je, že královna váží všechny členy rodiny před štědrovečerní večeří. Tím se má panovnice ujistit, že všichni členové rodiny i další hosté jsou dobře živeni.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz