Koronavirus

Nemocnice v Česku jsou stále plné, v některých začalo očkování dětí

V pondělí přibylo skoro 8 600 případů koronaviru. Je to přibližně o třetinu méně než před týdnem a nejméně od začátku listopadu. Nemocnice jsou ale stále plné, leží v nich bezmála 4 800 lidí. V některých očkovacích centrech v úterý začínají s očkováním dětí ve věku 5 až 11 let.

Reprodukční číslo s hodnotou 0,81 naznačuje mírný ústup epidemie v Česku. Ještě před třemi týdny laboratoře odhalily 15 500 nově nakažených. V pondělí byl počet nových případů zhruba poloviční.

V Česku převládá varianta delta a její subvarianty. Omikron byl celosvětově potvrzený u 7 700 lidí. V Česku byl laboratorně potvrzený zatím v řádu desítek případů, přičemž 17 jich je z Brněnska, čtyři z Jihomoravského kraje, po jednom na Vysočině a v Moravskoslezském kraji. Zbytek je z Liberecka.

Související obsah

​"Aktuálně máme v Libereckém kraji potvrzených 5 případů varianty omikron a dva suspektní vzorky čekají na výsledky sekvenačního vyšetření," řekla mluvčí krajské hygienické stanice v Liberci Zuzana Balašová.

V Česku má ukončené očkování přes 6,5 milionu lidí. Posilující 3. dávku si nechaly aplikovat 2 miliony obyvatel. Všeobecná fakultní nemocnice v Praze v úterý odpoledne začala očkovat děti ve věku od 5 do 11 let.

Přidaly se i další nemocnice, třeba Thomayerova či FN Olomouc, další se přidají ve čtvrtek. Celkem jde o 39 očkovacích míst.  

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz