Koronavirus

Epidemie v Česku stále slábne. Omikron tento vývoj brzy změní, bojí se odborníci

V Česku v úterý přibylo téměř 12 tisíc nakažených, což je o pět tisíc méně než minulý týden. Odborníci se ale obávají, že varianta omikron příznivý trend vývoje epidemie změní.

Za úterý v Česku přibylo 11 825 nově nakažených. To je skoro o tři tisíce víc než v pondělí. Oproti minulému úterý se ale počet nakažených výrazně snížil.

Snižuje se i incidenční číslo, které udává počet nakažených na 100 tisíc obyvatel. Nejhorší situace je v okrese Ústí nad Labem, kde je incidenční číslo 872. Následují ho okresy Mělník (779), Pelhřimov (772) a Bruntál (747). V nemocnicích je aktuálně 4 678 pacientů s covidem, 821 z nich je ve vážném stavu.

Související obsah

​Odborníci se obávají, že se situace kvůli variantě omikron obrátí. Podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) bude v populaci dominantní kolem poloviny ledna. Dosud laboratoře potvrdily několik desítek případů této varianty v Česku. Nejvíc jich je zřejmě na jižní Moravě.

Ukončené očkování má v Česku přibližně 6,6 milionu lidí. Jen za úterý zdravotníci aplikovali zhruba 84 tisíc dávek vakcín. Posilující dávku dostalo už téměř 2,1 milionu lidí.

Kristýna Bezděková, sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz