Krimi

Policie hledá zloděje. Vozíčkářce sebral celodenní tržbu, žena se zhroutila

Smutnou předvánoční krádež vyšetřují liberečtí policisté. Ze stánku na farmářských trzích, ve kterém lidé s handicapem prodávají své výrobky, sebral neznámý zloděj batoh s drahými přístroji a celodenní tržbou. Vozíčkářka se zhroutila a prosí, aby jí vrátil alespoň tiskárnu a čtečku kódů.

Sdružení Tulipan prodává v centru Liberce na farmářských trzích věci, které vyrobili lidé se zdravotním postižením.

"Co na to mám říct? Já bych byla ráda, kdyby se alespoň vrátily ty pracovní věci. Čtečka nemá ani SIM kartu, tak by mě zajímalo, na co mu to bude. Ty moje věci vem čert, ale mě to mrzí kvůli Tulipanu," neudržela emoce zaměstnankyně chráněné dílny Zuzana Sipplová.

"Asistentka jí pomáhala do auta a připoutávala ji. Tak nechali vedle auta batoh. A v nestřežené chvilce ten batoh zmizel," popsala vedoucí chráněných dílen Šárka Feige.

Související obsah

​Vozíčkářka měla v batohu čtečku kódů, miniaturní tiskárnu a také hotovost. Vše za 20 tisíc korun. S tím, že přijde o několikatisícovou tržbu, se už smířila. Mnohem více ji bolí, že na trzích už nemůže prodávat a potkávat se s lidmi. Její kolegové teď účtenky vydávají ručně, což ona na vozíčku nedokáže.

"Mě na tom nejvíc bolí to, že ten výdělek, který si tam odmakala, odmrzla, tak výsledek té práce jí byl uzmut. Prosím vás, vraťte nám alespoň tu tiskárnu a čtečku, ať může Zuzka fungovat dál," vyzvala Feige. "Kdyby byl tak hodný a vrátil alespoň tu čtečku s tou tiskárnou... Ale já si myslím, že to stejně neudělá, protože tohle mohou udělat lidi, kteří nemají charakter," zamrzelo zaměstnankyni.

Případem se zabývá policie.

lud, TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz