Zajímavosti

Kuřecí řízek přebral kaprovi prvenství na sváteční tabuli. Oblíbené jsou i mořské plody

Namísto tradičního štědrovečerního kapra Češi prý čím dál víc dávají přednost kuřecím řízkům. A tím to pro kapříka nekončí, na záda mu letos v oblíbenosti dýchá například losos a nebo mořské plody.

V Česku se o Vánocích prý spotřebuje až 10 000 tun kaprů, to je odhadem 400 plně naložených kamionů. Jenže tradice netradice, Češi se na Štědrý den už tolik nepostí. Podle průzkumu letos kapr v oblíbenosti pokrmů ztratil své prvenství, na sváteční tabuli se na první místo posunul kuřecí řízek.

"Moc bych si přál, aby kapr zůstal, je to tradice, ale lidem se prostě mění chuťové preference," vyjádřil svoje přání restauratér Luboš Kastner. Souhlasí s ním i Michal Kratochvíl z Rybářského sdružení ČR. "My jsme stále přesvědčeni, že je to ten kapr. Aspoň na ty Vánoce bych si ten řízek odpustil," smál se.

Podíváme-li se do historie, nejméně rybího masa jedli Češi v padesátých letech, pouhá tři kila na osobu. Naopak nejvíce ho jedli v sedmdesátých letech, tehdy to bylo sedm kilogramů. Za minulý rok to byly čtyři kila na osobu. Opačným extrémem jsou například Japonci, ti snědí 90 kilo ryb na osobu za rok.

Související obsah

Češi se nebojí na Vánoce více experimentovat, vyhledávají například mořské plody. "Je to obrovský trend, problém je, že to málokdo umí uvařit," řekl Kastner. "Chobotnice je úžasná věc, musíte ji hlavně dobře propláchnout," vysvětlil šéfkuchař Jan Punčochář.

Letos známe i vítěze hlasování o nejoblíbenější vánoční cukroví. Souboj o nejoblíbenější vánoční cukroví letos vyhrála vosí hnízda, těsně porazila vanilkové rohlíčky. A nesmíme zapomenout ani na závěr letošního roku. Osm z deseti lidí si podle průzkumu pochutná na obloženém chlebíčku, ten si Češi dopřávají už 100 let.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz