Domácí

Piloti ze Smartwings ustoupili. Už nechtějí, aby společnost vyhlásila úpadek

Piloti ze Smartwings ustoupili. Už nechtějí, aby společnost vyhlásila úpadek
Zdroj: TV Nova

Pětice zahraničních pilotů ve čtvrtek stáhla svůj návrh na vyhlášení úpadku společnosti Smartwings. Piloti o něj usilovali kvůli tomu, že jim firma dluží několikamilionové odstupné. Na změnu v insolvenčním rejstříku upozornil web Zdopravy.cz.

Obě strany se spolu nakonec na řešení dohodly. "Insolvenční navrhovatelé tímto v návaznosti na dohodu s dlužníkem ohledně jejich pohledávek a celkového narovnání vzájemných vztahů berou tímto podaný insolvenční návrh zpět," stojí v dokumentu z insolvenčního rejstříku.

Související obsah

Piloti Městskému soudu v Praze navrhli, aby v návaznosti na jejich rozhodnutí insolvenční řízení zastavil. Podle webu Zdopravy.cz zastavení řízení požadují i Smartwings. Společnost má dle svého vyjádření dostatek finančních prostředků, kterými může ihned uhradit všechny sporné nároky navrhovatelů a domnělých věřitelů.

Pětice pilotů z Dánska, Itálie, Maďarska a Bulharska se domáhala vyhlášení úpadku společnosti kvůli tomu, že jim podle jejich tvrzení Smartwings dluží peníze za odstupné ve výši jeden a půl až čtyři miliony korun.

Společnost je kvůli koronavirové krizi a rušení letů dlouhodobě v ekonomických problémech. Její dceřinná společnost České aerolinie je v úpadku už od března.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz