Domácí

Covid ovlivní silvestrovské oslavy i letos. Řada restaurací a hotelů je ruší

V pondělí uplyne rok od začátku očkování v Česku. Za tu dobu se vyočkovalo přes 15 milionů dávek, dvě má více než 6,5 milionu lidí. Přestože počet nově nakažených stále klesá, v sobotu jich přibylo přes 1000, odborníci očekávají, že koncem roku nemocných i hospitalizovaných opět přibude. A to kvůli setkávání se o svátcích a Silvestru i kvůli konci nouzového stavu.

Nanejvýš čtyři lidé u stolu a maximálně padesát lidí v podniku. Tak by měly podle nových pravidel probíhat silvestrovské oslavy v restauracích a hotelech. Mnozí už společné silvestrovské oslavy odpískali.

Některé restaurace ale budou mít otevřeno až do ranních hodin. "Na silvestra budeme mít otevřeno, ale žádný akce neplánujeme," informovala Karolína Hatinová z restaurace, která bude mít otevřeno až do čtyř do rána.

Související obsah

V jedné pardubické restauraci bude na Silvestra otevřeno, končit se bude hodinu po půlnoci. "Máme jenom otevřeno, žádnou speciální silvestrovskou oslavu neděláme. Věříme, že to zákazníkům vyhovuje, dát si večeři a jít si po své zábavě," řekl televizi Nova Petr Popelka, provozní restaurace.

A podobné to bude také v hotelech. Pokud vůbec zůstanou otevřené a nechají v provozu alespoň restauraci, bude večer bez ohňostroje.

"Nebude nic, bude otevřená jen taková služba, která bude pro ubytované, a k tomu nějakou stravu, ale jen nějakou skromnou," uvedl Pavel Musil, provozovatel hotelu v Bílině.

Omezená kapacita

Třeba na zámečku Větruše v Ústí nad Labem se budou o podobě Silvestra rozhodovat až v pondělí, tedy po konci vánočních svátků. Pravděpodobně zůstane otevřeno, ale bez speciálních akcí.

Podle Asociace malých a středních podniků prý restaurace raději zruší oslavu, než aby musela omezovat kapacitu jen na padesát lidí.

Související obsah

"Velmi pravděpodobně dojde ke zrušení všech silvestrovských akcí a programů a všechny ty provozy se budou chovat standardně," řekl k aktuální situaci Luboš Kastner, zástupce gastronomů v Asociaci malých a středních podniků.

Pro vstup do restaurace dospělým navíc už od středy nebude stačit PCR test, otevřené budou jen pro očkované nebo vyléčené s potvrzením o prodělání covidu-19.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz