Domácí

Cestovní kanceláře mají vyprodáno. Zájem o zimní dovolené je rekordní

Cestovní kanceláře hlásí na konec roku vyprodané zahraniční zájezdy. Zájem o zimní dovolené je prý tak velký, že prodeje atakují i předcovidová čísla z roku 2019. Nejvíc jdou na dračku zájezdy k moři. A hodně letí hlavně exotické destinace.

Na druhý svátek vánoční se na cesty vydala i paní Iveta s rodinou. Letí do země s velmi vysokým rizikem nákazy, pro vstup do Egypta ale mají vše potřebné.

"Očkování pro mě a pro manžela, pro staršího syna negativní PCR test, mladší syn nemusel mít nic, jsou mu čtyři," popisovala nezbytné dokumenty pro cestování paní Iveta. Její děti se nejvíc těšily na koupání a na tobogány.

Let na druhý svátek vánoční byl do egyptského letoviska Marsa Alam beznadějně vyprodaný. Enormní zájem potvrzují i cestovní kanceláře. "Největší zájem evidujeme o Egypt a Spojené arabské emiráty, Zanzibar nebo Keňu," informoval mluvčí EXIM tours Petr Kostka.

Související obsah

Lety na vánoční období přidávala i společnost Blue Style. "Po celou zimu je velký zájem" okomentoval mluvčí cestovní kanceláře Ondřej Rušikvas.

Čechy lákají i přijatelné ceny. Například za týden dovolené letecky s all inclusive zaplatíte okolo 11 000 korun, 8 dní na Zanzibaru v pětihvězdičkovém hotelu vyjde na 35 000 a Dubaj pod 27 000. "Lidé prostě chtějí odletět a odpočinout si," řekl televizi Nova Jan Papež, místopředseda Asociace cestovních kanceláří.

Související obsah

Cestovatelský semafor se ovšem pravidelně mění, aktuálně jedinou zemí s nízkým rizikem nákazy je Vatikán.

Plná jsou i horská střediska po celé Evropě. Pozor si dejte ale například v Itálii, tam se i očkovaní a lidé po nemoci musejí prokázat antigenním testem, ne starším 24 hodin, nebo PCR testem, který není starší než 48 hodin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz