Domácí

Noha na lavičce i sežraná parkovačka. Strážníci řešili i vtipné a kuriózní případy

Noha na lavičce i sežraná parkovačka. Strážníci řešili i vtipné a kuriózní případy
Zdroj: Městská policie Ostrava

Ostravští strážníci se v letošním roce potýkali s řadou vážných i méně vážných případů. Nechybělo však ani velké množství úsměvných nebo kuriozních situací, které pracovníci na lince 156 museli řešit. Podívejte se na přehled některých z nich.

Rušení nočního klidu

Hned v úvodu letošního roku měli ostravští strážníci na pilno. V noci ze silvestra na Nový rok totiž na linku zavolala rozzuřená žena stěžující si na svého souseda, že ruší noční klid a ona nemůže spát. "Nešlo ale o zpěv či bujaré veselí. Soused rušil noční klid velmi intenzivních chrápáním," vysvětlil mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů.

Neobvyklý nález

Na ulici se mnohdy povaluje řada věcí. Velmi neobvyklý předmět však našel na lavičce v ostravském parku jeden člověk. Doslova tam seděla protéza nohy. Strážníci po příjezdu v parku skutečně našli starší a poškozenou nožní protézu. Tu tam navíc někdo naaranžoval do sedící polohy.

Související obsah

Zvířátka v Ostravě

Splést si některé druhy zvířat je očividně velmi jednoduché. Také s tím mají příslušníci ostravské městské policie dobrou zkušenost. Jeden z oznamovatelů jim totiž sdělil, že mu při jízdě přes silnici přeběhla gazela. Místo se navíc nacházelo v blízkosti zoologické zahrady, takže to strážníkům nepřišlo nijak absurdní. Po příjezdu však hlídka na nedalekém paloučku místo gazely objevila srnce.

Ženu, která bydlí v okrajové části Ostravy, zase vyděsili na kraji lesoparku tři vlci. Ty zahlédla, když se dívala z okna dalekohledem. Strážníci nakonec zjistili, že jde o lišku se dvěma mláďaty.

Mrtvý had pořádně vystrašil také muže v jednom z ostravských parků. "Oznamovatel uvedl, že v trávě leží uhynulý barevný had," uvedl Machů. Po příjezdu na místo hlídka skutečně hada objevila. Jednalo se však o plyšovou hračku.

Prasklá guma

Ne vždycky jsou věci ve skutečnosti tak, jak se mohou na první pohled zdát. Jeden z Ostravanů nahlásil ve strachu z pohoršování muže na ulici, který si měl dle jeho slov držet v ruce "svou mužskou chloubu".

Související obsah

Hlídka se proto okamžitě vydala na nahlášené místo muže zadržet. Nakonec však strážníci zjistili, že je situace trošku jiná. Dotyčný totiž řešil ve snaze předejít na veřejnosti trapasu vážný problém. V ruce tak nedržel své přirození, ale pevně svíral tepláky, u kterých mu v danou chvíli praskla guma.

Pes chtěl uchránit páníčka před pokutou

Svého majitele chtěl zřejmě uchránit před pokutou za špatné parkování jeho pejsek. Ten v nestřeženém okamžiku sežral skoro celou "parkovačku" (upozornění pro nepřítomného řidiče). Z té nakonec zbyl pouze QR kód, jehož fotku předložil řidič strážníkům. Špatné parkování nakonec hlídka s šoférem vyřešila domluvou.

Podívejte se, jaké kuriozity zabavují hlídky na letišti:

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz