Domácí

Domov důchodců nabízí klientům výlety do Prahy. Zájem je obrovský

Pandemie koronaviru změnila život každému, velmi tvrdě ale dopadá na klienty domovů pro seniory. V sociálních zařízeních platí přísné hygienické podmínky a třeba loni v nich byly zakázané návštěvy. Pracovníci domova pro seniory v Unhošti se to ale rozhodli svým klientům vynahradit a začali je vozit na výlety do Prahy, a to i s programem.

Nápad, jak udělat radost seniorům z domova důchodců v Unhošti během Vánoc přišel od ředitelky a jednoho pracovníka.

"My jsme obcházeli klienty a ptali jsme se jich, jaká mají vánoční přání. A jeden klient vlastně řekl, že jeho přání je, jet na hřbitov manželce. A tím nám došlo, že jediné, co my můžeme pro ty klienty udělat, tak to, že jim dáme náš čas, že jim budeme věnovat tu pozornost," uvedla ředitelka domova pro seniory Lenka Ungerová.

Zájem je prý obrovský a výlety si klienti nemohou vynachválit. "Viděli jsme pamětihodnosti Prahy, největší zážitek bylo posezení v kavárně Nová scéna," řekla jedna ze seniorek. "Nádhera, to budu mít na celý život co tu budu, to budu mít v paměti furt," doplnila další.

Související obsah

V pondělí se dostalo na další tři. První zastávkou byla už tradičně kavárna s výhledem na Národní třídu.

Nechybělo kafe ani chlebíček, všechno na účet podniku. Po malé svačině dámy pokračovaly na Staroměstské náměstí.

Po fotografování na ně čekala vyjížďka v kočáru historickým centrem města. "My jsme tak šťastné, se poprvé povezeme koňmi," radovaly se.

Některé klientky jsou na výletě v Praze už podruhé, přesto je to prý stále zážitek. 

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz