Domácí

Mlsání vánočky ženu málem stálo život. Pomohl Heimlichův chvat

Mlsání vánočky ženu málem stálo život. Pomohl Heimlichův chvat
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Nepříjemný zážitek prožila žena z Dobříše. Na Štědrý den jí zaskočila vánočka a začala se dusit. Život jí zachránila pohotová reakce policistů.

Policisté z Příbramska zachránili život čtyřiapadesátileté ženě, která nešikovně snědla vánočku a začala se dusit. Hlídka na místo dorazila za pět minut, co byla událost nahlášená na tísňovou linku.

Pohotoví muži zákona přijeli na adresu, kde na ně čekal manžel a syn ohrožené ženy. "Měla již promodralá ústa a dlaně a na nic již nereagovala, použili tzv. Heimlichův chvat, tedy metodu, která se používá v případech dušení," upřesnila mluvčí policie Vlasta Suchánková. 

Související obsah

Když vypadalo, že se žena probírá a začíná reagovat, zase upadla do bezvědomí. Policisté se snažili ženě pomoci Heimlichovým chvatem. Ale to už nezabíralo, a žena začala ztrácet puls. V danou chvíli nebylo možné použít defibrilátor, a tak opakovaně využili chvat a údery do lopatek. Snažili se jí také odstranit zbytky jídla z úst.

Zdravotníci, kteří dorazili na místo, ženě odsávačkou odstranily zbytky vánočky z dýchacích cest, a připojili ji na kyslík. "Žena začala pomalu s lékaři komunikovat. Ti ji následně převezli do Oblastní nemocnice v Příbrami," řekla mluvčí. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz