Zahraničí

Silvestrovské neštěstí v Nizozemsku. Jedno dítě zabil ohňostroj, další těžce zranil

Silvestrovské neštěstí v Nizozemsku. Jedno dítě zabil ohňostroj, další těžce zranil
Ilustrační snímek Zdroj: TV Nova

Tragédií skončila oslava silvestra v nizozemském městě Haaksbergen. Jednoho chlapce (12) zabil novoroční ohňostroj, druhý chlapec (11) je ve vážném stavu v nemocnici.

Muž v Nizozemsku si připravil novoroční ohňostroj, ten se mu vymknul a explodoval. V blízkosti výbuchu se nacházely dvě děti, které se těžce zranily. Policie vzala muže do vazby kvůli podezření z ublížení na zdraví.

K výbuchu došlo asi v 11:40 ve městě Haaksbergen. Tamní obyvatelé se shromáždili na malé sousedské oslavě. Jeden z nich nachystal domácí ohňostroj tzv. třeskuté kladivo. Ohňostroj se bohužel nepovedl a došlo k explozi. 

Domácí ohňostroje jsou čím dál více oblíbenější, vzhledem k zákazu pyrotechniky. "Pro třeskuté kladivo je nutné mít zvláštní kovovou instalaci, a to desku a kladivo. Prášek se umístí na desku, obvykle je to směs síry a chlorečnanu sodného. Kladivo dopadá na směs a pak exploduje," popsal web nltimes.

Související obsah

​"Dvanáctiletý chlapec byl vrtulníkem převezen do nemocnice, kde zemřel na následky zranění. Druhý chlapec byl také převezen do nemocnice," řekla podle webu nltimes mluvčí policie.

Otřesná nehoda vyvolala velkou vlnu lítosti. "Tohle je nejhorší věc, co se může člověku stát," řekl policista Rob Welten. Další podrobnosti nehody se vyšetřují.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamión. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Krátká zpráva

Zeman zamítl vstup Čechů do ukrajinské armády

Prezident Miloš Zeman zamítl žádost 11 Čechů o vstup do ukrajinské armády. Důvodem pro zamítnutí byla zpráva ministerstva obrany, které prezidentovi nedoporučilo povolit těmto Čechům odchod. Zeman už dříve povolil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 Čechům. Zdůraznil však, že není možné udělit plošné povolení.

Krátká zpráva

Vznik nového stanového městečka

V Praze vznikne nové stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny s kapacitou pro 150 lidí. Vznik městečka naplánoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Městečko má vyrůst na zasíťovaném pozemku České pošty v Malešicích. První uprchlíci se tam budou stěhovat 31. května.

Píše se na Deník.cz