Domácí

V Brně někdo odpálil pyrotechniku na mobilní toaletě. Rozmetalo ji to na kusy

Silvestrovské oslavy na brněnském náměstí Svobody málem skončily tragédií. Někdo tam v mobilní toaletě odpálil zakázanou pyrotechniku. Výbuch byl tak silný, že kusy ostrého plastu létaly až deset metrů daleko. Policie teď pátrá po pachateli.

Oslavy konce roku na největším brněnském náměstí s trochou nadsázky připomínaly válečnou vřavu. Díky velmi hloupému nápadu některého ze slavících to mohlo skončit tragicky. Chvíli po půlnoci totiž do mobilní toalety vložil silnou petardu. Ta budku doslova rozmetala na kusy.

Ze záběrů je patrné, že kusy ostrého plastu odletěly více než deset metrů daleko. Jako zázrakem nikoho nezasáhly. Z toalety nezbylo skoro nic. Mobilní záchod přitom často váží víc než 100 kilo a pohnout s ním vyžaduje velké úsilí. 

Na místo okamžitě po mohutné explozi přispěchali policisté a zdravotníci. "Případ jsme zadokumentovali a prověřujeme ho jako přestupek proti majetku, škoda dosud nebyla vyčíslena," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Související obsah

Manipulace s takto silnou trhavinou v blízkostí lidí mohla skončit hodně špatně. Zřejmě šlo o zakázanou pyrotechniku, která ale často bývá k dostání na různých tržištích a koupit si ji může v podstatě kdokoli.

Není to poprvé, co na náměstí na silvestra málem došlo k tragédii. V roce 2012 tam slavící lidi vážně ohrozil výbuch kulové pumy. "Přirovnal bych to k ručnímu granátu," řekl tehdy pyrotechnik.

Policisté teď po pachateli, který mobilní záchod odpálil, pátrají. Za obecné ohrožení ostatních by mohlo pachateli hrozit i několik let ve vězení.

Radim Bánovský, kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz