Krimi

Krvavý silvestr: Policisté řešili výbuch pyrotechniky, znásilnění i pokus o vraždu

Krvavý silvestr: Policisté řešili výbuch pyrotechniky, znásilnění i pokus o vraždu
Ilustrační fotografie Zdroj: TV Nova

Policisté během oslav konce roku řešili několik krvavých případů. Mezi ty nejvážnější patří výbuch pyrotechniky v ruce nebo pokus o vraždu v Mladé Boleslavi. Zraněním skončila i potyčka dvou mužů v Kladně.

Jenom ve Středočeském kraji měli policisté během posledního dne roku 2021 a na Nový rok opravdu dost práce. Od rána 31. prosince do půlnoci vyjížděli téměř ke třem stům událostí a od půlnoci 1. ledna do rána k dalším dvěma stovkám.

Nejčastěji řešili případy, kdy lidé rušili noční klid. Dále muži zákona řešili fyzická napadení, požáry, neodborné manipulace s pyrotechnikou a také na 60 dopravních nehod. Ty se obešly naštěstí bez vážných zranění.

Před půlnocí vyjížděli policisté společně se záchranáři k potyčce dvou mužů, která se odehrála na chodbě bytového domu ve Ctiborově ulici v Kladně. "Dvacetiletý mladík měl při rodinné sešlosti fyzicky napadnout 45letého muže, a to několika údery pěstmi do oblasti hlavy a obličeje. Poškozený byl ve velmi vážném stavu vrtulníkem transportován do jedné z pražských nemocnic," uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Související obsah

​Silvestrovské oslavy skončily předčasně už v půl deváté večer pro cizince, který na okraji hlavního města odpaloval pyrotechniku. Možná si myslel, že petarda je slabší, než byla, možná s ní špatně zacházel. V poli za domy mu bouchla v ruce.

Muž se z posledních sil dostal na autobusovou zastávku, kam pro něj přijeli záchranáři. Poranění ruky označili za devastující.

Krvavý silvestr v Praze a na Kladně. Podívejte se na video TV Nova: 

Mladoboleslavští policisté zase na Nový rok vyjížděli k pobodanému muži do jednoho bytového domu ve městě. "Podle dosavadního prověřování skutku k němu došlo pravděpodobně tak, že 61letý obyvatel domu šel domluvit 65letému muži, aby se ztišil a nedělal tolik hluku," upřesnila policejní mluvčí.

Související obsah

Muži se začali hádat a rozčílený soused bodl nožem do břicha 61letého muže. Policisté následně museli vyrazit dveře od bytu staršího z dvojice a pomocí donucovacích prostředků ho zatknout. Nyní mu hrozí až 18 let za mřížemi.

Ve vazbě skončil Afghánec, který je podezřelý z toho, že v Karlových Varech pobodal jednu ženu a druhou znásilnil. Útoky se měly stát právě při oslavách konce roku, a to krátce po třetí hodině ráno. Cizinci hrozí v případě prokázání viny až 18 let vězení.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz