Zahraničí

Myslivec chtěl na Slovensku zahnat divočáka, ze křoví na něj zaútočil medvěd

Myslivec chtěl na Slovensku zahnat divočáka, ze křoví na něj zaútočil medvěd
Ilustrační foto Zdroj: TV Markíza

Skupina myslivců ze slovenské Turčianské kotliny se na silvestra vypravila zaplašit divočáky. Místo prasete se na ně však ze křoví vyřítil medvěd a jednoho muže vážně poranil.

Několik myslivců se na poslední den v roce domluvilo, že zkontrolují revír a doplní zvěři krmivo. Cestou zpátky chtěli kvůli africkému moru zahnat divočáky a některé i postřílet, aby snížili jejich počty. Co se stalo vzápětí, nikdo z nich nečekal.

O případu informovala TV Markíza. Jeden z mužů našel u křoví čerstvé prasečí stopy. Nejdřív vypustil psy a potom s kolegy vystřelili. 

Související obsah

Vzápětí se ozval burácivý řev a ze křoví se vyřítil medvěd a na myslivce zaútočil. Muž skončil těžce zraněný v nemocnici.

"Pacient leží na traumatologickém oddělení. Je po operaci a mimo ohrožení života. Měl vícero povrchových ran a vícenásobnou zlomeninu ruky. Preventivně mu byla podaná vakcína proti vzteklině," uvedla mluvčí martinské nemocnice Zuzana Marčeková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz