Zajímavosti

Emotivní zpověď Hatašové: Dříve fotila krutou válku, nyní české celebrity

Válka v Sarajevu, dalajláma nebo Karel Gott. To vše měla možnost fotit česká fotografka Lenka Hatašová. Ta byla hostem v úterním pořadu TN LIVE TALK!, ve kterém o těchto i dalších zajímavých zkušenostech promluvila.

Nyní portrétní fotografka Lenka Hatašová, která fotí přední české celebrity, mezi nimiž byl i Karel Gott, začínala svou kariéru úplně v jiné oblasti.

"V roce 1993 jsem vycestovala fotit do okupovaného Sarajeva. Tenkrát jsem to vnímala jako dobrodružství, ale byla to největší hrůza mého života, nikdy na to nezapomenu," vzpomíná Hatašová.

"Potkala jsem dívku, která měla díru v hlavě. Trefil ji odstřelovač, ale ona zázrakem přežila. Byla jsem i na amputačním oddělení tamní dětské nemocnice. Byly tam stovky dětí, které šláply na miny a přišly o ruce, o nohy. Doteď mi z toho běhá mráz po zádech," přiblížila děsivé zkušenosti fotografka.

Související obsah

​​Do válečné zóny prý ale nikdy pracovat nepojede. "Už jsem řekla, že nikdy více. Výhradně se věnuji portrétování lidí, to mě naplňuje," řekla rezolutně Hatašová.

V životě se jí podařilo fotit například i duchovního vůdce dalajlámu. "Měla jsem možnost ho v životě fotografovat už několikrát a to je pro mě největší pocta v této profesi," přiznala fotografka. 

Na celý rozhovor se můžete podívat ve videu výše. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz