Zajímavosti

Fastfood zákazníkům nabídne kuře z náhražky masa. Rozdíl prý nepoznáte

Fastfood zákazníkům nabídne kuře z náhražky masa. Rozdíl prý nepoznáte
Zdroj: profimedia.cz

Všechny pobočky KFC ve Spojených státech svým zákazníkům nabídnou verzi veganského kuřete, která je náhražkou masa firmy Beyond Meat. Společnost věří, že nová verze kuřete bude slavit úspěch.

Společnost KFC svým klientům po celých Spojených státech od pondělí nabídne zdravější verzi oblíbeného kuřete. Ve spolupráci s Beyond Meat vytvořila věrnou náhražku masa. "Ta napodobuje chuť a texturu kuřete s celou svalovinou, jako jsou kuřecí prsa, spíše než mletou konzistenci nugetů," píše web CNBC.

KFC spoléhá, že lidé si dali do nového roku předsevzetí začít zdravě jíst. "To je cesta, kterou se naši zákazníci snaží jít. Přejí si mít více rostlinných produktů," řekl Kevin Hochman, ředitel společnosti. "Je leden, lidé se snaží dodržet novoroční sliby," dodal. 

Související obsah

Veganské kuře lidem poprvé nabídli v roce 2019 v Atlantě. Zákazníci se po novince vrhli útokem tak, že po pěti hodinách bylo vše vyprodané. KFC pak novinku testovalo před dvěma lety ve městech Nashville, Charlotte a v regionech severní a jižní Kalifornie. 

Hodně Američanů se také snaží omezit maso ve svém jídelníčku. Příčinou jsou i ekologické důvody. "To vedlo k rostoucí popularitě rostlinných náhražek," upřesnili prodejci. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz