Zahraničí

Zemřel nejstarší veterán druhé světové války, bylo mu 112 let

Zemřel nejstarší veterán druhé světové války, bylo mu 112 let
Lawrence Brooks s dcerou Vanessou Zdroj: APTN

Smutná zpráva přišla ze Spojených států. Zemřel nejstarší veterán druhé světové války. Kvůli barvě pleti ho nenechali vzít pušku do rukou.

Lawrence N. Brooks, který za druhé světové války sloužil v Tichomoří, byl nejstarším veteránem tohoto konfliktu a zřejmě i nejstarším mužem ve Spojených státech. Zemřel ve středu v úctyhodných 112 letech, uvedla agentura AP.

Narodil se v Norwoodu v Louisianě 12. září 1909. Byl jedním z 15 dětí. V roce 1940, když jej povolali do armády, pracoval na pile. Jako černocha jej zařadili do nebojové jednotky, sloužil u ženistů. Jeho jednotka se specializovala na výstavbu mostů, silnic a polních letišť.

Související obsah

​Po válce pracoval jako řidič vysokozdvižného vozíku, dokud neodešel do důchodu. Byl otcem pěti dětí, pěti nevlastních dětí a dědečkem desítek vnuků a pravnuků. Jeho žena Leona zemřela krátce poté, co na New Orleans v roce 2005 udeřil hurikán Katrina.

Brooks byl známý pro svůj smysl pro humor, dobrosrdečnost a laskavost. Když se jej lidé ptali na jeho recept na dlouhý život, často odpovídal: "Víra v Boha a být milý k lidem." Až do své smrti žil ve dvojdomku se svou dcerou Vanessou Brooksovou na předměstí New Orleans.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz