Koronavirus

Místo fotbalu očkování. Stadiony v Praze se přemění na očkovací centra

Místo fotbalu očkování. Stadiony v Praze se přemění na očkovací centra
Očkovací centrum na Spartě Zdroj: TV Nova

Derby Sparta vs. Slavia se nebude odehrávat jen na hřišti během čtvrtfinále fotbalového poháru, ale i v útrobách stadionů při očkování. Oba rivalové přichystali hlavně pro své fanoušky očkovací centra. A teď se trumfují, kdo jich přiláká víc.

Normálně jsou na stadionech tisíce fanoušků, góly a emoce. Teď tam najdete zdravotníky, jehly a vakcíny proti koronaviru. Tak to bude během zimní pauzy nejvyšší soutěže vypadat na stadionech dvou největších českých rivalů Sparty a Slavie.

"Nechceme zažívat ty prázdné stadiony, nechceme, aby na stadion mohlo maximálně 100 lidí, ale samozřejmě si chceme užít tu plnou kapacitu, tu bouřlivou atmosféru a věřím, že i tato třetí očkovací dávka pomůže k tomu, abychom vytlačili covid z našeho života a abychom se vrátili na plné stadiony," řekl generální ředitel Sparty František Čupr. 

Na fotbalovém stadionu pražské Sparty se od pondělí otevře očkovací centrum, na kterém budou zdravotníci schopni denně naočkovat okolo 300 lidí. Očkovat se tam budou moci pouze zájemci o třetí dávku a pouze ti, co se předem registrovali. "Já věřím tomu, že toto atraktivní prostředí jistě dokáže přitáhnout možná i ty, kteří ještě pořád váhají v tom, zda se nechají naočkovat," řekl David Karásek, člen představenstva skupiny MEDICON. 

Související obsah

​Nezahálí ani Slavia. Na stadionu v pražském Edenu se budou moci zájemci od příštího pondělí také naočkovat třetí dávkou. V útrobách obou stadionů už vyrostla očkovací centra. Boj o trofeje a body do ligové tabulky vystřídá boj proti koronaviru.

"Z naší strany to není jenom marketingová kampaň, ale je to jakási součást celkové klubové filozofie, protože jsme přesvědčeni, že jedině tudy vede cesta zpátky k normálnímu životu a pro naše fanoušky zpátky do ochozů stadionu," vyjádřil se ředitel strategických vztahů Slavie Jiří Vrba.

Jak dopadne souboj v očkování, bude jasné 4. února. O pár dní později se oba týmy potkají přímo na hřišti při čtvrtfinále poháru.

ph, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz