Krimi

Krádež obrazů v galerii: Líbily se mi, tak jsem je vzal, vysvětlil dopadený muž

Policie dopadla muže podezřelého z vyloupení pražské galerie. Zloděj si odnesl obrazy za půl milionu korun. Díky divákům TV Nova ho policisté zadrželi už několik hodin po odvysílání reportáže. Muž se přiznal a všechny obrazy vydal. Prý je sebral proto, že se mu líbily.

Zloděj ve čtvrtek ukradl obrazy z pražské galerie. Jeho odchod zachytily kamery u galerie v pasáži Lucerna. "Vlastně ten nejvzácnější byl tady ve výloze, zabezpečený ještě speciálním systémem," vysvětlila ředitelka galerie Blanka Krausová. Salome od Evy Jandejskové v hodnotě téměř 300 tisíc korun plus další čtyři obrazy. Celkem v hodnotě půl milionu korun.

"Na základě odvysílané reportáže získali kriminalisté poznatek o jednom z bytů na Havlíčově náměstí v Praze 3, kde by se tyto obrazy mohly nacházet," řekl mluvčí policie Richard Hrdina. 

Policisté si u vytipovaného domu několik hodin počkali a vyplatilo se. Podezřelý jim tam vešel přímo do náruče. Vůbec prý nezapíral, policisty odvedl do bytu a obrazy vydal. Prý je viděl za okny galerie a tak moc se mu líbily, že je chtěl mít. Co s nimi dál, nevěděl.

Související obsah

"Tento muž byl již několikrát soudně trestán. Navíc má zákaz pobytu na území České republiky," doplnil Hrdina. Muž strávil noc v cele budovy ředitelství pražské policie v Kongresové ulici. Kriminalisté budou chtít, aby ho soud poslal do vazby.

Galerie vypsala za nalezení obrazů 20tisícovou odměnu. S jejím vyplacením počítá. "Myslím si, že to byl asi skutečně hybný moment," prohlásila ředitelka galerie Blanka Krausová. Milovníkovi umění teď hrozí, že bude moci obdivovat pouze vězeňská tetování. Za mříže může jít až na pět let.

ph, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz