Videoreportáž

NÁVOD: Zbavte se bakterií na mobilu. Podívejte se, jak ho správně vyčistit

Na mobilním telefonu, který většina lidí přes den téměř nedává z ruky, se bakterie drží zuby nehty. Zejména v době pandemie tak představuje velké riziko a je důležité ho pravidelně a správně čistit.

Zařízení, které denně využíváme, je dobré po pobytu v potencionálně nebezpečném prostředí pořádně očistit. Společně s umýváním rukou je tak dobré zbavit bakterií i svůj telefon. Uživatelé ale kolikrát netuší, jakým správným způsobem dosáhnout stoprocentní čistoty.

Na displej telefonu používejte pouze speciální dezinfekční spreje, nikdy ho neumývejte pod tekoucí vodou, pokud chcete, aby bylo zařízení vyčištěné a neporušené.

Související obsah

​Mobil se nesnažte čistit ani běžnými kosmetickými ubrousky, utěrkami nebo textilními hadříky. Mohlo by dojít k poškození, třeba ke škrábancům. Na přesný postup, jak mobil zbavit nečistot, se podívejte v našem videu.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz