Domácí

Režisér Strach se kvůli Kleinovi opřel do FAMU: S vámi jsem skončil, vy lůzři!

Režisér Strach se kvůli Kleinovi opřel do FAMU: S vámi jsem skončil, vy lůzři!
Zdroj: Profimedia

Známý český režisér Jiří Strach se v úterý opřel na sociálních sítích do vedení Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze (FAMU) kvůli zesnulému kolegovi Dušanu Kleinovi. Naštvalo ho, že škola nevyvěsila černý prapor. Sám Klein byl totiž dlouhá léta kantorem na zmíněné škole.

Režisér Dušan Klein zemřel po dlouhé nemoci v neděli ve věku 82 let a jeho odchod zasáhl celý český svět kinematografie. Klein od roku 2002 na FAMU vyučoval filmové, televizní a fotografické umění.

Zjištění, že i přes to všechno škola nevyvěsila černý prapor, rozohnilo jejího bývalého žáka a taktéž známého režiséra Jiřího Stracha. "Nic nevypovídá o neúctě, aroganci a nevychovanosti současné progresivistické FAMU lépe, že se ani neobtěžovali letitému šéfovi katedry režie prof. Kleinovi vyvěsit černej prapor. S vámi jsem skončil, vy lůzři!" napsal Strach na svůj twitterový účet.

Související obsah

​"Vlajku věšet nebudeme, jelikož není pravidlem vyvěšovat prapor za každého zesnulého žáka či pedagoga. Památku na pana režiséra Dušana Kleina jsme uctili zveřejněním informace o jeho úmrtí na našich stránkách," řekla pro TN.cz mluvčí FAMU Klaudie Osičková.

Klein je podepsaný zejména pod komediální filmovou hexalogií Básníci. První díl Jak svět přichází o básníky režíroval v roce 1982, poslední pokračování Jak básníci čekají na zázrak vzniklo v roce 2016. Kromě něj napsal i všechny scénáře. Z televizní tvorby patří k jeho nejviditelnějším počinům nekonečný seriál Ulice, stál u jeho začátků.

Ve věku 82 let zemřel uznávaný režisér Dušan Klein:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz