Počasí

V Česku se oteplí. Odbornice prozradila, jestli se ještě vrátí pravá zima

Teploty v Česku budou v následujících dnech o něco vyšší, ve čtvrtek můžete přes den naměřit až 6 stupňů Celsia. Podle odbornice na počasí Dagmar Honsové se ale jedná jen o přechodné oteplení a zima ještě ani zdaleka neřekla své poslední slovo.

Čtvrteční ráno bude ještě mrazivé a podle meteorologů může i ojediněle slabě sněžit, ale přes den by se mělo oteplit. Teploty se budou pohybovat mezi 2 až 6 stupni Celsia, na horách pak okolo 1 stupně Celsia.

Podle Honsové se jedná jen o přechodné oteplení, které opět vystřídá mrazivá zima. "Už příští týden ve středu a ve čtvrtek zažijeme ledové dny, kdy se teplota bude celý den držet pod bodem mrazu," řekla redakci TN.cz odbornice na počasí.

Související obsah

Klasické zimní počasí pak meteoroložka očekává i na konci ledna, kdy bychom se mohli dočkat další sněhové nadílky. "Letošní leden nenabídne takovou sněhovou nadílku jako ten loňský, ale zima ještě určitě neskončila. V tomto měsíci se zima pere s předjařím," dodala Honsová. 

Ve středu v noci Česko zasáhly silné mrazy. Teploměry na šumavských stanicích naměřily až -27,3 stupně Celsia, konkrétně na stanici Kvilda-Perla. Na Jizerce v Jizerských horách bylo -21 stupňů Celsia a mrzlo i na dalších místech. Například v Karlových Varech teploměry ukázaly -7,8 stupně Celsia, v Liberci -10,6 stupně Celsia, v Prostějově -5,5 stupně Celsia a v Brně -7 stupňů Celsia.

Předpověď na další dny

Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se budou v pátek nejnižší noční teploty pohybovat od 2 stupňů Celsia nad nulou až po -2 stupně Celsia. Přes den by mělo být jasno nebo skoro jasno a na teploměrech můžete naměřit až 7 stupňů Celsia. Na severu a severovýchodě v místech s nadmořskou výškou nad 600 metrů je možné místy očekávat i sněžení. 

Související obsah

Sobotní noc bude podle meteorologů o něco teplejší, nejnižší noční teploty budou mezi 3 stupni Celsia až -1 stupněm Celsia. Během dne pak nejvyšší denní teploty vystoupají na 2 až 6 stupňů Celsia. Obloha bude oblačná až zatažená a v polohách nad 600 metrů může i sněžit. Na severovýchodě pak i v místech nad 400 metrů.

Na neděli meteorologové předpovídají oblačno až zataženo, ojediněle se mohou vyskytnout mrznoucí mlhy. Na horách by mělo slabě sněžit. Nejnižší noční teploty mají být mezi 0 až -4 stupni Celsia. Nejvyšší denní teploty budou mezi 1 až 5 stupni Celsia. 

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz