Krimi

Trojice agresorů lynčovala muže, který se zastal seniora. Skončili u soudu

Několikaleté tresty vězení ve středu padly u soudu v Liberci. Trojice útočníků se zodpovídala z předloňského brutálního napadení muže, který před nimi bránil seniora. Agresoři se k důchodci z Proseče pod Ještědem chtěli dostat pod záminkou broušení nožů. Bezmocný senior, který navíc lynčování svého zachránce přihlížel, zemřel 2 týdny po přepadení.

Soud poslal trojici agresorů na 3,5 a 3 roky do vězení, jen nejmladší z nich vyvázl s podmínkou. Stalo se to předloni v listopadu v Proseči pod Ještědem. Napadený muž šel navštívit svého 85letého příbuzného. Před domem spatřil trojici mužů, dobývajících se dovnitř.

"Oni řekli, že brousí nože a nůžky. Už ho tlačili dovnitř do domu. Jsem jim řekl, ať vypadnou, že jsou na soukromým pozemku," popsal situaci napadený muž.

Ten trojici upozornil, že podomní prodej je v obci zakázaný a v době, kdy ještě nebyly vakcíny, pro starého pána i nebezpečný.

Související obsah

​Muži odešli k autu. Pak se vrátili s lopatami a začali muže lynčovat, až ztratil vědomí. "Oni se na něj vrhli a zmlátili ho, když je chtěl odehnat. Oni vzali prostě lopatu a začali ho mlátit celou lopatou. Povalili ho a surově ho mlátili do hlavy. To byla otázka několika minut," řekl dříve senior.

Senior dva týdny po události zemřel na krvácení do mozku. "Vzhledem k tomu, že přímý svědek toho napadení zemřel dříve, než se jej podařilo vyslechnout, tak jako listinný důkaz byla navrhnuta i nesestříhaná reportáž TV Nova, která přijela na místo ten den a provedla  výslech poškozeného," uvedl státní zástupce Vojtěch Novotný.

"Vidím stále špatně, rozdvojeně. Noční můry jsem měl ze začátku, ale teď už to pomalu odeznívá. To vám z té hlavy nikdo nedokáže vyndat," prohlásil napadený muž.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz