Zajímavosti

Půl roku od smrti Libuše Šafránkové: Vdovec Josef Abrhám na ocet nezůstal

Půl roku od smrti Libuše Šafránkové: Vdovec Josef Abrhám na ocet nezůstal
Zdroj: Profimedia

První dáma českého herectví Libuška Šafránková (†68) odešla do filmového nebe už před půl rokem. Její odchod nejvíc zdrtil manžela Josefa Abrháma (82), který s Popelkou strávil 45 let života. Po ztrátě milované polovičky naštěstí sám nezůstal.

Vrátit se domů a neslyšet líbezný pozdrav od životní lásky muselo být pro Josefa Abrháma utrpení. Herec má naštěstí milující rodinu, o kterou se mohl a může po smrti Libuše Šafránkové opřít.

Abrhám teď žije u svého syna Josefa Abrháma mladšího a pečuje o něj i snacha Ludmila. "Daří se mu dobře, je u nás, je s námi a to jsme moc rádi," prozradila magazínu Aha! pro ženy.

Šafránková naposledy vydechla 9. června 2021. Zemřela nečekaně, v posledním desetiletí se totiž téměř neobjevovala na veřejnosti. Do ústraní se stáhla v roce 2014, kdy jí diagnostikovali rakovinu plic. O svém zdraví dlouhodobě odmítala mluvit, za jejím úmrtím podle všeho stál návrat zákeřné nemoci.

Související obsah

Herec si vytvořil nový rituál, jež mu pomáhá myslet pozitivně. "Každý večer si dá po večeři zmrzlinu, má ji moc rád. Drží ho to a dává mu to energii, kterou potřebuje. Hodně lidí má se zmrzlinou spojenou vzpomínku, je to něčím víc než nějakým mlsáním," doplnila Abrhámová.

Šafránková s Abrhámem natočili řadu společných filmů. Tím nejznámějším je bezpochyby komedie Vrchní, prchni!, kde ztvárnili manžele Vránovy. Bok po boku zářili také ve snímcích Přijde letos Ježíšek? nebo Svatební cesta do Jiljí.

Josef Abrhám se synem Josefem Abrhámem mladším Zdroj: Profimedia

Smrt Libušky Šafránkové zasáhla celé Česko. Podívejte se na reportáž (červen 2021):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz