Domácí

Výsledky pondělního testování ve školách zveřejněny. Hlásí výrazný nárůst

Výsledky pondělního testování ve školách zveřejněny. Hlásí výrazný nárůst
Ilustrační snímek Zdroj: TV Nova

Více než na dvojnásobek poskočily počty nakažených dětí v českých školách. Za rychlé šíření může mimo jiné i varianta omikron. Vyplývá to z informací prezentovaných ministerstvem zdravotnictví.

V každém kole testů zdravotníci otestovali přes 1,4 milionu učitelů, žáků a studentů. V obou předchozích kolech ze 3. a 6. ledna testy potvrdily virus u přibližně 1300 lidí.

Výsledky testování z 10. ledna, které v pátek uvedlo ministerstvo zdravotnictví v tiskové zprávě, však přinášejí horší čísla. Pondělní testy, kterých se zúčastnilo dohromady více než 1,41 milionu testovaných, odhalily 3067 pozitivních žáků a studentů a 314 školních zaměstnanců, potvrzených metodou PCR. Jak u žáků, tak u zaměstnanců je na středních školách podstatně vyšší záchytovost než na základních.

Na 100 tisíc žáků a studentů připadá 248,9 nakažených a na 100 tisíc zaměstnanců 175,4 infikovaných. V porovnání s předchozími koly jde o zřetelný nárůst. Největší nárůst zaregistrovala Praha a Středočeský kraj.

Související obsah

​Čtvrté kolo testování proběhlo ve čtvrtek 13. ledna. Průběžné výsledky antigenních testů zaznamenaly virus u 5 666 žáků a studentů a 513 školních zaměstnanců. Tyto výsledky ještě čekají na potvrzení.

Podle ministerstva zdravotnictví stojí za rychlým šířením i varianta omikron. "Nejvyšší zátěž byla zachycena zejména v Praze a ve Středočeském kraji, tedy v regionech, kde je registrován i nejvyšší podíl varianty omikron v populaci," uvedl mluvčí ministerstva Ondřej Jakob.

Jak probíhá testování na školách, se můžete podívat v reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz