Krimi

Seniorku podvodníci málem připravili o úspory. Zachránila ji pošťačka

Seniorku podvodníci málem připravili o úspory. Zachránila ji pošťačka
Ilustrační foto Zdroj: profimedia.cz

Podvodníci to stále nevzdávají a zkouší ze seniorů vymámit peníze historkou o tom, že je potřeba zaplatit škody po nehodě, kterou způsobil jejich syn. 81letá žena z Hradecka příběhu uvěřila a chtěla neznámému člověku poslat 70 tisíc, na poště ji však naštěstí zarazila pracovnice na přepážce. O případu informovala policie Královéhradeckého kraje.

Je to příběh, který se stále dokola opakuje. "Váš syn je hospitalizovaný v nemocnici z důvodu těžké autonehody. Při nehodě došlo ze strany Vašeho syna k poškození vozidla se švédskou registrační značkou a tato škoda je potřeba uhradit. Peníze zašlete přes pobočku pošty, nikomu o tom neříkejte a jednejte rychle," řekl ženě do telefonu neznámý člověk.

Podvodník následně dal seniorce k telefonu falešného syna, který tvrdil, že je zraněný, plakal a prosil matku o finanční pomoc ve výši 70 tisíc. Žena s tím souhlasila a s touto částkou se vydala na poštu.

Související obsah

Tam se naštěstí s celým příběhem svěřila pracovnici za přepážkou, které se historka s nehodou nezdála jako reálná. Seniorku upozornila, že se zřejmě jedná o podvod a varovala ji, aby peníze neposílala. Duchapřítomná pošťačka pak zavolala policii, aby jim o možném podvodu řekla. Policisté se poté spojili i se ženou a ta jim celý příběh odvyprávěla.

Podvodníci svoje historky obměňují, ne vždy se jedná o dopravní nehodu. Seniorům tvrdí také například, že jejich příbuzný je v nemocnici a potřebuje peníze na nadstandardní léčbu. V těchto případech k telefonu dávají i falešného lékaře, který seniorovi popisuje, co se stalo.

Policie proto seniorům doporučuje, aby si ověřovali, s kým mluví tak, že zavolají na číslo příbuzného, který jim měl volat z neznámého čísla, a neposílali peníze žádné cizí osobě. Pokud zjistí, že jim nikdo z rodiny nevolal, měli by se obrátit na linku 158.

Policisté varují před vlnou podvodů při obchodování s kryptoměnami:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz