Domácí

Provoz na trati z Přerova do Ostravy byl obnoven, vlaky stále nabírají zpoždění

Správě železnic se sice už podařilo obnovit provoz na trati z Přerova do Ostravy, ale vlaky tam stále mají velká zpoždění. Paradoxně za to nemůže čtvrteční nehoda dvou nákladních vlaků, ale plánovaná výluka.

Desítky minut, často i déle než hodina – s takovým zdržením musí počítat cestující, kteří míří vlakem do Ostravy, nebo z města pryč.

Teď už za to prý ale čtvrteční nehoda nemůže. Následky srážky dvou nákladních vlaků se podařilo vyřešit během noci na sobotu. "Omezení na trati související s nehodou vlaku bylo ukončeno, vlaky zde již jezdí bez omezení, případná zpoždění v tomto úseku jsou způsobena plánovanou výlukou," řekla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Související obsah

​Vlaky se srazily poté, co jeden ze strojvedoucích patrně nedal přednost druhému vlaku. Lokomotiva narazila do vagónů se dřevem, tři z nich vykolejily. "Nákladní expres projel návěstidlo zakazující jízdu a srazil se s dalším nákladním vlakem," řekl mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Srážku vlaků vyšetřuje policie. Obviněn zatím nikdo nebyl, čeká se na výsledky znaleckých zkoumání. Jejich vypracování obvykle bývá otázkou měsíců. Výluka kvůli modernizaci a lepšímu zabezpečení trati potrvá ještě týden. Do té doby mohou mít vlaky zpoždění.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz