Počasí

Meteorologové vydali výstrahu: Část Česka zasáhne silný vítr. MAPA

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v neděli výstrahu na pondělí před větrem, který bude místy v nárazech dosahovat 55 až 70 km/h. Meteorologové varují před poškozením stromů, lesních porostů a menšími škodami na budovách.

Meteorologové v neděli vydali výstrahu před čerstvým západním až severozápadním větrem. Platí od pondělních 5:00 ráno do 18:00 večer. "V pondělí 17. 1. odpoledne a večer bude postupovat přes naše území k jihu studená fronta. Zejména před ní se bude nad střední Evropou vyskytovat čerstvé až silné severozápadní proudění," uvedli ve výstraze.

ČHMÚ varoval před možným poškozením stromů a lesních porostů. Vítr by mohl způsobit i menší škody na budovách. Je potřeba dávat pozor na uvolněné předměty a zlomené větve, které by mohly způsobit poranění. Mohou kvůli nim také nastat komplikace v dopravě. 

Související obsah

Meteorologové doporučují zajistit okna a dveře a upevnit všechny volně uložené předměty. Venku je potřeba dát si pozor na popadané stromy a platí to i při řízení aut. Lidé by měli omezit horské túry a nevydávat se do hřebenových partií.

Podívejte se, pro která území výstraha platí:

Výstraha ČHMÚ na 17. 1. 2022 Zdroj: ČHMÚ

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz