Domácí

U Staré Boleslavi se má pohybovat medvěd. Policisté ho hledají i vrtulníkem

Policisté přijali v neděli kolem poledne oznámení, že se v Lesoparku Houšťka u Staré Boleslavi pohybuje medvěd. Momentálně ho hledají policejní hlídky, do akce se zapojil i vrtulník.

"Přijali jsme oznámení, že v oblasti Houšťka ve Staré Boleslavi se pohybuje medvěd. Okolí nyní propátráváme a na místě je i policejní vrtulník," řekl v neděli po druhé hodině odpoledne redakci TN.cz mluvčí středočeských policistů Pavel Truxa.

Město Brandýs nad Labem-Stará Boleslav vydalo varování pro občany na svých facebookových stránkách. "Asi to opravdu nebude žádný žert. Podle oznámení Policie ČR bylo dnes kolem poledne spatřeno v Lesoparku Houštka medvědí mládě," oznámilo město.

Související obsah

Město v příspěvku poprosilo, aby se občané Lesoparku Houšťka vyhnuli a nechodili na procházky ani do přilehlých lesních porostů. Při ostatních vycházkách v blízkosti místa, kde se má medvěd vyskytovat, by lidé měli dbát zvýšené opatrnosti.

Naposledy středočeští policisté pátrali po medvědovi v pátek, měl se pohybovat mezi obcemi Konětopy a Čečelice. Zvíře zahlédl myslivec, oblast poté prohledávali policisté a myslivci. Zvíře ale nenašli.

Podívejte se na fotografie z místa:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz