Koronavirus

Omikron hlásí další podivný příznak. Pozor na změny v chování, varují lékaři

Omikron hlásí další podivný příznak.  Pozor na změny v chování, varují lékaři
Zdroj: Profimedia

Američtí lékaři upozorňují na nový varovný signál omikronu. Podle odborníků se má jednat o nezvyklý pocit zmatenosti. Člověk by si tak měl všímat změn ve svém chování.

Zatímco příznaky související s onemocněním covid-19, včetně kašle, horečky a ztráty čichu a chuti, jsou už dlouho známy, vědci v Americe nyní našli nový symptom, který vyvolává obavy, informuje Express.

Americké centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), které se zabývá příznaky mutace omikron, uvedlo, že se u nakažených nově začínají objevovat pocity zmatenosti. Lékaři doporučují, abyste se v případě, že pozorujete změny ve svém chování, nechali co nejdříve otestovat.

Související obsah

​Nové zjištění vychází z výzkumu společnosti ZOE, která získává data od milionů nakažených využívajících speciální aplikaci pro pozorování příznaků covidu-19. Pocit zmatenosti se má navíc objevovat právě u nakažených mutací omikron. 

Řada infikovaných omikronem se nepotýká naopak se ztrátou čichu a chuti. Neznamená to však, že se mírný začátek onemocnění nemůže přetavit v těžký průběh i s příznaky předchozích mutací. Právě kvůli časté záměně s nachlazením pacienti nevědomě podcení léčbu a pak omikron udeří.

Mutace omikron začíná být v Česku na vzestupu a šíří se jak mezi dospělými, tak i mezi dětmi. Obavy budí především kvůli své vysoké infekčnosti. Odborníci proto vybízejí k třetí dávce očkování, která dokáže před mutací lépe chránit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Krátká zpráva

Zeman zamítl vstup Čechů do ukrajinské armády

Prezident Miloš Zeman zamítl žádost 11 Čechů o vstup do ukrajinské armády. Důvodem pro zamítnutí byla zpráva ministerstva obrany, které prezidentovi nedoporučilo povolit těmto Čechům odchod. Zeman už dříve povolil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 Čechům. Zdůraznil však, že není možné udělit plošné povolení.

Krátká zpráva

Vznik nového stanového městečka

V Praze vznikne nové stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny s kapacitou pro 150 lidí. Vznik městečka naplánoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Městečko má vyrůst na zasíťovaném pozemku České pošty v Malešicích. První uprchlíci se tam budou stěhovat 31. května.

Píše se na Deník.cz