Domácí

Pivo letos podraží. Padesát korun na půllitr nebude stačit, řekl ekonom

Nepříjemná zpráva pro české pivaře. Oblíbený mok letos zřejmě podraží. A nebude se to týkat jen piva v obchodech, ale i v restauracích.

Asi o šest procent má podle ekonoma Štěpána Křečka letos podražit pivo. "Je to především proto, že rostou ceny energií. Výroba piva je velmi náročná na energie. Rostou i ceny obalových materiálů, surovin a mzdy," přiblížil v pondělí ve Snídani s Novou.

Pivo bude zdražovat nejen v obchodech, ale i v restauracích. Co se absolutní ceny týče, podle Křečka v mnohých dalších pohostinstvích nebude stačit ani 50 korun na půllitr.

Související obsah

​"Češi se více orientují na lahvované pivo a pivo, které si mohou odnést domů, tam dokonce evidujeme nárůsty. Restaurace to odnesly, lidé se nějakou dobu báli do nich chodit," dodal Křeček. Zdražení se bude týkat i cigaret a zahřívaného tabáku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zamítl vstup Čechů do ukrajinské armády

Prezident Miloš Zeman zamítl žádost 11 Čechů o vstup do ukrajinské armády. Důvodem pro zamítnutí byla zpráva ministerstva obrany, které prezidentovi nedoporučilo povolit těmto Čechům odchod. Zeman už dříve povolil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 Čechům. Zdůraznil však, že není možné udělit plošné povolení.

Krátká zpráva

Vznik nového stanového městečka

V Praze vznikne nové stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny s kapacitou pro 150 lidí. Vznik městečka naplánoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Městečko má vyrůst na zasíťovaném pozemku České pošty v Malešicích. První uprchlíci se tam budou stěhovat 31. května.

Píše se na Deník.cz