Zahraničí

Žena zemřela, když zachraňovala pejsky při tsunami. Muž se zachránil na větvi

Žena zemřela, když zachraňovala pejsky při tsunami. Muž se zachránil na větvi
Britku smetla tsunami na souostroví Tonga Zdroj: Profimedia

Tsunami způsobená pátečním výbuchem sopky v souostroví Tonga zasáhla tamní ostrovy. Voda spláchla britské manžele a jejich psy. Padesátiletá žena zmizela ve vlnách, později její tělo našli záchranáři.

Sobotní procházka se psy po pláži u města Veitongo v souostroví Tonga se stala pro manžele z Velké Británie Jamese a Angelu Gloverovi bojem o život. Na ostrov uhodila vlna tsunami způsobená výbuchem podmořského vulkánu.

Zatímco Jamesovi se podařilo udržet na stromě, jeho ženu a čtyři z pěti psů si odneslo moře. Jednoho psa se později podařilo najít živého, to bohužel neplatí pro Angelu. Nález jejího těla oznámil v pondělí podle portálu Daily Mail její bratr. Je tak zřejmě první obětí erupce.

Související obsah

​Angela měla na ostrově útulek pro psy. Den předtím, než zmizela ve vlnách, postovala na sociálních sítích uklidňující zprávu: "Je vyhlášená výstraha před tsunami, všechno je ale zatím v pořádku. Občas se vzedme moře, nastane až strašidelné ticho, pak zafouká vítr, zase ticho a náhlé bezvětří, pak zabouří…"

Podívejte se na reportáž TV Nova o výbuchu sopky v Tichomoří:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zamítl vstup Čechů do ukrajinské armády

Prezident Miloš Zeman zamítl žádost 11 Čechů o vstup do ukrajinské armády. Důvodem pro zamítnutí byla zpráva ministerstva obrany, které prezidentovi nedoporučilo povolit těmto Čechům odchod. Zeman už dříve povolil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 Čechům. Zdůraznil však, že není možné udělit plošné povolení.

Krátká zpráva

Vznik nového stanového městečka

V Praze vznikne nové stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny s kapacitou pro 150 lidí. Vznik městečka naplánoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Městečko má vyrůst na zasíťovaném pozemku České pošty v Malešicích. První uprchlíci se tam budou stěhovat 31. května.

Píše se na Deník.cz