Zahraničí

Při požáru benzinky na dálnici v Německu zemřeli dva lidé. Předcházel mu výbuch

Dva mrtvé našli policisté po požáru čerpací stanice na dálnici 45 v německém Hesensku. Podle svědků měl plamenům předcházet výbuch. Oheň se hasičům podařilo zlikvidovat.

Německé záchranné složky zasahovaly v pondělí po poledni na odpočívadle s benzinkou na dálnici 45 u Hammersbachu ve spolkové zemi Hesensko. "Svědci kolem poledne ohlásili malý výbuch na pumpě," uvedli policisté. Následně však v oblasti kolem benzinových čerpadel vypukl požár.

Kromě čerpací stanice zachvátily plameny také přilehlou restauraci, píše portál Der Tagesspiegel. Podle policistů se měly na odpočívadle nacházet dva vozy, které požár značně poškodil.

Související obsah

Vyšetřovatelé navíc našli v jednom z aut mrtvého člověka. Další tělo poté objevili v jeho bezprostřední blízkosti. Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu.

Co se v místě přesně stalo, zatím není jasné. Případem se nyní zabývají kriminalisté, kteří zjišťují také totožnost mrtvých.  

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz