Domácí

Daňové přiznání elektronicky zatím neodevzdáte. Úřad aktualizuje formuláře

Daňové přiznání elektronicky zatím neodevzdáte. Úřad aktualizuje formuláře
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

Pokud letos plánujete podat daňové přiznání elektronicky, máte zatím smůlu. V současné době totiž probíhá aktualizace databáze formulářů. Právě proto není momentálně možné zpracovat ani odeslat formulář za zdaňovací období 2021.

Formulář pro daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob je stále v aplikacích EPO a Daňová informační schránka plus (DIS+) k dispozici pouze pro období roku 2020 a předchozích let. Důvodem je aktualizace databáze formulářů.

"Elektronické podání daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob za zdaňovací období roku 2021 ve stanoveném formátu a struktuře bude umožněno v průběhu února 2022, a to zveřejněním nového formuláře (a příslušných XSD schémat)," upozornila na webu Finanční správa.

Související obsah

Základní lhůta pro podání přiznání je 1. 4. 2022. Elektronicky je možné přiznat se k dani až do 2. května 2022.

"Od 1. 1. 2021 platí povinnost podávat daňové přiznání k daním z příjmů výhradně elektronicky pouze pro držitele datové schránky zřízené ze zákona, tj. netýká se držitelů datových schránek zřízených na žádost," doplnil úřad.

Veřejnosti jsou však stále k dispozici až do zveřejnění nového elektronického formuláře daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob i klasické papírové formuláře. Ty jsou dostupné zde.

Zájem českých živnostníků o paušální daň roste. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz