Domácí

Babiš změnil názor a konečně řekl, jak to bude s jeho kandidaturou na Hrad

Babiš změnil názor a konečně řekl, jak to bude s jeho kandidaturou na Hrad
Andrej Babiš Zdroj: TV Nova

Bývalý předseda vlády Andrej Babiš (ANO) už zná termín, kdy oznámí svůj definitivní postoj ke kandidatuře na Pražský hrad. Lidé ho prý otázkami o usilování o prezidentské křeslo doslova zahlcují. Podle posledního průzkumu by Babiš s přehledem zvítězil.

Babiš se rozhoduje, jestli bude v příštím roce kandidovat na prezidenta. A ke konečnému oznámení je zase o krok blíž. Jeho potenciální voliči se ho prý na boj o Hrad neustále ptají, a tak jim dal alespoň částečnou odpověď.

"Já jsem se k tomu už nějak vyjadřoval, jestli budu kandidovat, nebo ne. Já sám nevím. V každém případě moje rodina je naštvaná, že jsem šel do politiky a že jsem v ní i zůstal po kvazi prohraných volbách, i když samostatně jsme je de facto vyhráli. Těch kandidátů je strašně moc a ten polistopadový kartel má samozřejmě svoje představy. Takže já říkám, že se vyjádřím někdy v září, jestli ano, nebo ne," řekl Babiš.

Do té doby má v plánu jezdit po Česku a oslovovat svoje příznivce. "V každém případě si koupím v únoru ten obytňák, ještě ho nemám, budu chodit za lidmi a budu se s nimi bavit. My jsme v té opozici pro vás," doplnil expremiér.

Související obsah

Už v prosinci televizi Nova prozradil, že před oficiálním zahájením kandidatury chce posvěcení od rodiny. "Musím mluvit s rodinou. Rodina na to není naladěna a nikdy mi neodpustila, že jsem šel do politiky," uvedl tehdy.

Podle průzkumu agentury SANEP ze začátku letošního ledna má Babiš s velkým náskokem nejvyšší preference. V prvním kole by ho volilo 26,1 procenta lidí, druhý by skončil bývalý předseda vojenského výboru NATO Petr Pavel s 20,2 procenta a třetí senátor a někdejší poradce Václava Havla Pavel Fischer s 11,3 procenta. Druhé kolo by opět vyhrál Babiš, získal by 51,7 procenta, Petr Pavel 48,3 procenta.

Babiš promluvil v pořadu Napřímo o své další politické kariéře:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zamítl vstup Čechů do ukrajinské armády

Prezident Miloš Zeman zamítl žádost 11 Čechů o vstup do ukrajinské armády. Důvodem pro zamítnutí byla zpráva ministerstva obrany, které prezidentovi nedoporučilo povolit těmto Čechům odchod. Zeman už dříve povolil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 Čechům. Zdůraznil však, že není možné udělit plošné povolení.

Krátká zpráva

Vznik nového stanového městečka

V Praze vznikne nové stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny s kapacitou pro 150 lidí. Vznik městečka naplánoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Městečko má vyrůst na zasíťovaném pozemku České pošty v Malešicích. První uprchlíci se tam budou stěhovat 31. května.

Píše se na Deník.cz