Zahraničí

Ze smrti dívenky obvinili v USA místo dvou mladíků tři policisty

Ze smrti dívenky obvinili v USA místo dvou mladíků tři policisty
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Zásadní zvrat nastal v úterý v případu osmileté dívenky zastřelené po fotbalovém zápase nedaleko Filadelfie. Američtí prokurátoři obvinili z její smrti tři policisty a propustili dva mladíky stíhané za její vraždu.

Tragický incident se stal loni v srpnu po středoškolském fotbalovém zápase u stadiónu v okrese Delaware. Hlídkující policisté uslyšeli střelbu necelých padesát metrů od místa, kde stáli. Spustili palbu na odjíždějící auto v domnění, že v něm jedou ozbrojení pachatelé. Uvnitř však byla rodina, která se byla na utkání podívat, informovala americká média.

Strážci zákona vystřelili 25 kulek. Jedna zasáhla do zad osmiletou dívku, která zemřela v matce v náručí. Zranění utrpěli další tři lidé včetně dívčiny 12leté sestry.

Žalobci od počátku nezpochybňovali, že dívku zastřelili policisté. Z vraždy však v listopadu obvinili dva mladíky ve věku 16 a 18 let, kteří po sobě původně stříleli. Podle prokuratury tak celou smrtící událost spustili, a proto nesou za dívčinu smrt odpovědnost.

Související obsah

​Kontroverzní rozhodnutí vzbudilo velké pobouření a vyprovokovalo několik demonstrací za potrestání opravdových viníků.

Nyní bylo stíhání mladíků zastaveno a prokuratura obvinila tři policisty z neúmyslného zabití, ze zabití z nedbalosti a z ohrožení z nedbalosti. "Opětovali palbu na špatný cíl, špatným směrem a do skupiny lidí," uvedl Jack Stollsteimer z okresního státního zastupitelství.

Není jasné, který z policistů dívenku trefil. Kulka byla natolik poničená, že technici nedokázali určit, ze které ze tří zbraní byla vystřelená.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz