Koronavirus

Přibylo nejvíce nakažených od začátku pandemie! Testy odhalily 28 469 případů

Šíření koronaviru v Česku zrychluje. V úterý laboratoře odhalily rekordní počet nakažených. Přibylo 28 469 nových případů, což je nejvíce od začátku pandemie. Rychle se zvyšuje také incidenční číslo, které udává počet nakažených za posledních sedm dnů na 100 tisíc obyvatel. Aktuálně činí 950.

Testy v úterý odhalily 28 469 nových případů nákazy koronavirem. Jedná se o nejvyšší přírůstek od začátku pandemie, což vyplývá z dat ministerstva zdravotnictví. Oproti minulému úterý je to o 16 098 nakažených více. Laboratoře provedly přes 27 tisíc antigenních testů a 101 324 PCR testů.

Odborníci předpokládají, že se denní přírůstky však budou i nadále zvyšovat. "Na konci týdne to bude určitě více než 50 tisíc denně a já si myslím, že v tom maximu to bude přes 100 tisíc denně. Vrcholu dosáhne tahle vlna někdy za 10 dnů od úterý," uvedl imunolog Václav Hořejší.

Související obsah

Klesá však počet hospitalizovaných. Aktuálně leží v nemocnicích 1 635 nakažených pacientů, z nichž je 252 ve vážném stavu. S koronavirem v zemi zemřelo 36 937 lidí.

Rychle se však zvyšuje incidenční číslo. V Česku připadá za posledních sedm dnů na 100 tisíc obyvatel 950 nakažených, v úterý to přitom bylo 799.

Mapa nákazy v jednotlivých okresech ČR:

Mapa nákazy v jednotlivých okresech Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví

Nejhorší situace z celého Česka je v okrese Praha-západ, kde na 100 tisíc lidí za posledních sedm dnů evidují 1 887,91 případu. Následuje Praha-východ (1 774,12) a Praha (1 671,8). Nakažených přibývá také na Ústecku, kde evidují 1 239,77 případu na 100 tisíc obyvatel za poslední týden.

V České republice přitom tvoří 80 % nových případů varianta omikron. Ve zbytku jde o mutaci delta a její subvarianty. Vyplývá to ze zjištění Státního zdravotního ústavu (SZÚ).

Ukončené očkování má v zemi 6,7 milionu lidí. Nejvíce se očkuje vakcínou společností Pfizer a BioNTech. Posilující třetí dávku vakcíny proti covidu-19 dostalo už více než 3,3 milionu zájemců.

Koronavirová epidemie v Česku zrychluje. Koncem týdne můžeme očekávat až 50 000 nakažených:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz