Domácí

V prodejně vybuchla plynová láhev, dva lidé jsou popálení

V prodejně vybuchla plynová láhev, dva lidé jsou popálení
Výbuch v prodejně v Psárech Zdroj: Záchranná služba ASČR Praha-Západ

Prodejnou potravin na Praze-západ otřásl v úterý večer výbuch. Vybuchla propanbutanová láhev, záchranáři převezli dva zraněné do pražských nemocnic.

Hasiči vyjížděli do Psár na Praze-západ v úterý okolo 18. hodiny. "Přijali jsme oznámení o výbuchu propanbutanové láhve uvnitř objektu," uvedla mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.

Při výbuchu se zranili dva lidé. "Záchranáři měli v péči dva lidi, kteří byli se středně těžkými popáleninami transportováni do Fakultní nemocnice v Motole a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady," doplnila Záchranná služba Asociace samaritánů ČR Praha-západ na twitteru.

"Po provedeném průzkumu jednotky zjistily, že vlivem výbuchu došlo k částečné destrukci uvnitř budovy," sdělila Fliegerová.

Související obsah

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému (IZS). Co se přesně v prodejně stalo a proč láhev vybuchla, zatím není jasné. Případem se zabývají hasiči ve spolupráci s kriminalisty.

Budova po výbuchu:

Výbuch budovy v Psárech na Praze-Západ Zdroj: HZS Středočeského kraje
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz